Loading...

NOWY PROJEKT JANA P. MATUSZYŃSKIEGO I AURUM FILM – „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW” – EKRANIZACJA CEZAREGO ŁAZAREWICZA O OKOLICZNOŚCIACH ŚMIERCI GRZEGORZA PRZEMYKA Z DOFINANSOWANIEM PISF NA DEVELOPMENT!

Home / NOWY PROJEKT JANA P. MATUSZYŃSKIEGO I AURUM FILM – „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW” – EKRANIZACJA CEZAREGO ŁAZAREWICZA O OKOLICZNOŚCIACH ŚMIERCI GRZEGORZA PRZEMYKA Z DOFINANSOWANIEM PISF NA DEVELOPMENT!

„Żeby nie było śladów” to planowana ekranizacja reportażu Cezarego Łazarewicza nagrodzonego Polską Nagrodą Literacką „Nike” (Wydawnictwo Czarne), opowiadająca o kulisach jednej z najsłynniejszych i najbardziej dramatycznych zbrodni stanu wojennego popełnionej w maju 1983 roku. Zatrzymanie i pobicie przez funkcjonariuszy ZOMO warszawskiego maturzysty – Grzegorza Przemyka zapoczątkowało społeczne protesty, ale też skłoniło komunistyczny aparat represji do wdrożenia wielkiej mistyfikacji. To opowieść o zbrodni bez kary, ale przede wszystkim o totalitarnej władzy, która nie cofnie się przed niczym – nawet najbardziej absurdalnym kłamstwem – aby osiągnąć swój cel.

Nad scenariuszem pracuje Kaja Krawczyk-Wnuk. Autor książki – Cezary Łazarewicz będzie jednym z głównych konsultantów filmu
.

    admin2   Posted in: Bez kategorii