Loading...

Wyślę Wam Kartkę

Home / Wyślę Wam Kartkę

Opis filmu

Film „Wyślę wam kartkę” to opowieść o niezwykłej 16-letniej dziewczynie, Adzie, która w przyszłości chce zamieszkać w Nowym Jorku, grać tam koncerty, adoptować dzieci i wozić jedzenie do Afryki. Tymczasem jej życie to cztery ściany sali na zamkniętym oddziale szpital dziecięcego, chemioterapia, dźwięk pompy, tęsknota za nieobecnym ojcem, któremu chce tę nieobecność wybaczyć, troska o mamę-przyjaciółkę, której „dobrze wychodzi bycie mamą i tatą”, i z którą Ada, z tego zamkniętego oddziału, chciałaby jak najszybciej uciec. Film jest też próbą zrozumienia dlaczego dziecko musi cierpieć. Jak samo dziecko doświadcza cierpienia?

Jak je przyjmuje? Jak je rozumie? Jak wytłumaczyć dziecku przymus cierpienia? Jak dziecko organizuje sobie swój mikroświat, kiedy musi się zatrzymać w takim miejscu? Jak zmienia się życie dziecka i dorosłego w takiej sytuacji? Czy mimo obecności mamy i taty, cudownych lekarzy, sióstr i braci, człowiek, także ten mały, z bólem nie jest trochę sam? Bo to mimo wszystko bardzo osobiste doświadczenie tych małych-wielkich bohaterów, którzy tak wcześnie musieli zrozumieć, choć nikt im nie wyjaśnił i nikt nie przygotował.

Obraz jest debiutem reżyserskim Anny Dudy-Ziętek, dziennikarki i prezenterki związanej z Telewizją Polską S.A., w pozycji „średniometrażowy film dokumentalny”.

Film zrealizowany został przez Aurum Film w koprodukcji z Telewizją Polską S.A., przy udziale finansowym Miasta Lublin ze środków Lubelskiego Funduszu Filmowego.

Uroczysta premiera filmu odbyła się 7 września 2014 roku w dużym studio Telewizji Polskiej S.A. w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy firmie WILLA WIN SP. Z O.O. za obecność podczas premiery, a także poczęstunek dla gości.